Силно представяне на СК „Бойни спортове“ на Държавното (видео)

Тази събота и неделя, 31 март и 1 април, в Панагюрище се проведе Държавното първенство по бойно самбо. Спортното събитие се проведе в зала „Арена Асарел“, а в него взеха участие над 350 състезатели от 30 клуба от цялата страна.

Панагюрският спортен клуб „Бойни спортове” взе участие с близо с 30 състезатели, като те се представиха повече от успешно – завоюваха 4 шампионски титли, 5 вицешампионски и 6 бронзови отличия, шампионска титла в отборното класиране за мъжете и вицешампионска за жените.

По безапелационен начин Мария Оряшкова (80 кг) и Иван Хърков (74 кг) извоюваха златните медали в категориите си без нито една среща да се изиграе до края. Иван Хърков спечели за пръв път злато в тази категория.  Шампионски титли спечелиха още Тодор Каловски (52 кг) и за пръв път при мъжете  – Христо Георгиев (62кг).

Вицешампионски титли извоюваха играещата треньорка Милена Хъркова, Стойко Гашуров, Нешо Нешев, Димитър Петкански и Йоана Пишмишова.